Rajd Primaaprilisowy – relacja :)

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017r. odbył się XXI Rajd Primaaprilisowy „Pod ciemną gwiazdą”. Jak już od dłuższego czasu jest tradycją organizował go nasz szczep. W rajdzie wzięło udział koło 100 osób.

Podczas piątkowych zajęć zuchy i harcerze poznawali swoje jednostki, bawili się w gry zaproponowane przez patrole oraz w gry prowadzone przez kadrę. W sobotę patrole ruszyły najpierw na Moc Naukowców organizowaną przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, gdzie zobaczyli różne doświadczenia, zjawiska oraz przedmioty. Każda jednostka miała napisać krótką relację ze swojego wyjścia. Później wszyscy ruszyli na miasto, gdzie zuchy musiały zrobić rodzinę Frankensteinowi, zbudować najdalej lecący samolot dla Drakuli czy uszyć sukienkę balową dla Mavis, natomiast harcerze projektowali tatuaż dla Johnysteina, malowali obraz wiktoriański, składali pociągi, a także budowali klepsydrę aby móc ocenić czas. Po obiedzie w szkole czekała na sprytnych detektywów sprawa kradzieży, gdyż zaginął naszyjnik właściciela hotelu i należało odnaleźć złodzieja i zgubę. Wieczorem odbył się bal ze strasznymi historiami i turniejem gier, niektórzy nauczyli się tańczyć Kadryla, a inni podstaw Belgijki.

Podczas apelu niedzielnego kadra przedstawiła zwycięzców:

* trasa zuchowa:

I miejsce – 10 WDH, zastęp „Odważne Pisklęta”,

II miejsce – 18 GZ „Leśne Skrzaty”,

III miejsce – 19 WDH, zastęp „Nietoperki”,

 

*trasa harcerska:

I miejsce – 65 WDH „Szarańcza”,

II miejsce – 23 WDH, patrol „Nieświszczuki”,

III miejsce – 10 WDH „Ogniste Ptaki”.

 

dziękujemy za udział patrolom:

9 WDH „Watra”,

19 WDH „Sokół”,

23 WDH, patrol „Głośnojaśni”,

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc w obstawieniu trasy pani Annie Wełnickiej oraz druhnom i druhom z KIS K2.