EKSPEDYCJA propozycja programowa na rok 2017/2018

Programowy Ruch Odkrywców opublikował propozycję programową na rok 2017/2018 pt. „Ekspedycja” (broszura informacyjna do pobrania stąd: http://odkrywcy.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/06/Ekspedycja.pdf)

Ekspedycja

Już jest – nowa harcerska propozycja programowa na rok 2017/2018! Zgodnie z Waszymi sugestiami, publikujemy ją już w czerwcu, żebyście mogli ją wykorzystać na obozach, biwakach i wakacyjnych zbiórkach. Działanie drużyny będzie polegało na przeprowadzeniu wyprawy, w ramach której rozpracujecie wybraną lokalną zagadkę historyczną. Ustalanie miejsc ważnych wydarzeń, lokalizowanie nieistniejących już zabytków, poszukiwanie materialnych pamiątek przeszłości – to tylko niektóre pomysły na ekspedycję drużyny. Czas realizacji zadania nie jest z góry określony – może ono wypełnić weekendową wycieczkę, a może trwać wiele miesięcy, objąć szereg zbiórek, biwaków, rajdów i stać się głównym motywem rocznego planu pracy drużyny.Propozycja ukazuje się już przed wakacjami, dzięki czemu możecie ją wykorzystać na obozach oraz biwakach i zbiórkach organizowanych w ramach Nieobozowej Akcji Letniej. Broszurę informacyjną można pobrać stąd: http://odkrywcy.zhp.pl/wp-content/uploads/2017/06/Ekspedycja.pdf Zgłoszenia: goo.gl/BDkv2v#ruchPRO #Ekspedycja

Opublikowany przez Programowy Ruch Odkrywców na 3 czerwca 2017

Działanie drużyny będzie polegało na przeprowadzeniu wyprawy, w ramach której rozpracujecie wybraną lokalną zagadkę historyczną. Ustalanie miejsc ważnych wydarzeń, lokalizowanie nieistniejących już zabytków, poszukiwanie materialnych pamiątek przeszłości – to tylko niektóre pomysły na ekspedycję drużyny. Czas realizacji zadania nie jest z góry określony – może ono wypełnić weekendową wycieczkę, a może trwać wiele miesięcy, objąć szereg zbiórek, biwaków, rajdów i stać się głównym motywem rocznego planu pracy drużyny.

Propozycja ukazuje się już przed wakacjami, dzięki czemu możecie ją wykorzystać na obozach oraz na biwakach i zbiórkach organizowanych w ramach Nieobozowej Akcji Letniej.